Nowy tryb Fortnite przywraca potężną i kontrowersyjną broń

Epic Games przygotowało kolejny czasowy tryb rozgrywki do flagowej produkcji Fortnite. Nazywa się Sword Fight Squads i umożliwia walkę na miecze, przy pomocy oręża Infinity Blade.

Fortnite wciąż rywalizuje o zainteresowanie graczy z Apex Legends, dlatego Epic Games nieustannie wzbogaca tytuł o nowe elementy. Twórcy właśnie udostępnili nowy tryb z kategorii Limited Time Mode, który nazywa się Sword Fight Squads. Jego największą atrakcją jest potężna i bardzo kontrowersyjna broń o nazwie Infinity Blade.

Infinity Blade początkowo miało być stałym elementem arsenału gracza, lecz po skargach użytkowników bron tę szybko usunięto. Był to przedmiot należący do kategorii mitycznych, którego zdobycie nie było łatwe. Gdy jednak komuś udało się ją zdobyć, zyskiwał potężne możliwości. Posiadacz miecza mógł nie tylko wysoko skakać i szybko się ruszać, ale też niszczyć budynki oraz błyskawicznie eliminować przeciwników. Był więc w stanie kończyć mecz z wynikiem kilkunastu zabójstw, a zabicie ich samych było niezwykle trudne. Co gorsza, w przypadku turniejów, praktycznie uniemożliwiało to uczciwą rozgrywkę.

Krótko mówiąc mocy oręża była mocno przesadzona, więc zdecydowano się zrezygnować z tego gadżetu. Broń znikła z gry 14 grudnia zeszłego roku i jest obecnie niedostępna dla jej użytkowników. Można jednak korzystać z niej w zupełnie nowym trybie, w którym gracze łączą się w czteroosobowe zespoły i walczą ze sobą.

Infinity Blade możemy znaleźć w skrzyniach rozrzuconych na wyspie. Nie wiadomo jednak czy twórcy pozostawili oryginalne parametry oręża, czy też wprowadzili w nim jakieś zmiany.

Fortnite

Źródło: Slashgear.com

You may also like...