Nowy wygląd sklepu Google Play Store z pewnością znajdzie wielu fanów

Google wprowadziło właśnie zupełnie nowy wygląd sklepu Play Store. Nowa stylistyka jest śnieżnobiała, co znacznie podnosi przejrzystość oraz czytelność dostępnych treści.

Zgodnie z daną obietnicą daną w maju tego roku, Google wprowadziło właśnie poważne zmiany w wyglądzie interfejsu swego cyfrowego sklepu Play Store. Jest on obecnie cały w białej kolorystyce, co czyni go bardziej przejrzystym i zdecydowanie ułatwia znalezienie potrzebnych informacji.

Celem wprowadzonych zmian jest uproszczenie korzystania z cyfrowego sklepu i chyba udało się go osiągnąć. Nie wiem jak Wam, ale dla mnie nowy wygląd sklepu bardzo się podoba. Interfejs użytkownika jest moim zdaniem dużo czytelniejszy, ale to oczywiście tylko moja subiektywna opinia. Sami musicie więc ocenić czy taki styl Wam pasuje.

Oczywiście wygląd to nie jedyna zmiana, jaką wprowadzono w Play Store. Pojawiły się też zmiany dotyczące funkcjonalności, których zadaniem jest również uproszczenie wyszukiwania oraz przeglądania aplikacji. Dlatego panel nawigacyjny przeniesiono obecnie w dolną część ekranu. W przypadku urządzeń z systemem Chrome OS, znajduje się on po lewej stronie. Zmieniono też pozycję dodatkowych informacji na temat każdej z aplikacji, natomiast przycisk instalacji stał się znacznie większy, a tym samym lepiej widoczny. Pojawił się też nowy system ikon, dzięki czemu treści staną się teraz łatwiejsze do identyfikacji.

Jak dokładnie prezentuje się nowa wersja sklepu Google Play Store, zobaczycie na poniższym screenie. Albo po prostu wystarczy odpalić sklep na Waszych smartfonach.

Play Store

Źródło

You may also like...