Nubia Alpha przyszłością urządzeń noszonych

Marka Nubia zaprezentowała produkt o nazwie Nubia Alpha, który może być przyszłością urządzeń noszonych. Łączy bowiem w sobie cechy smartwatcha oraz smartfona korzystającego z sieci 4G.

Mogłoby się nam wydawać, że w dziedzinie smartfonów nie da się już wymyślić nic nowego. Przeczy temu kilka składanych smartfonów zaprezentowanych na targach MWC 2019. Niektórzy producenci mają jednak znacznie bardziej śmiałe pomysły. Ich wizje przekuwane w komercyjne produkty już teraz wzbudzają duże zainteresowanie i mogą w przyszłości zrewolucjonizować rynek urządzeń noszonych.

Przykładem takiego pomysłu może być sprzęt o nazwie Nubia Alpha, który zaprezentowano w Barcelonie. Jest to urządzenie wyposażone w 4-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 960 x 192 piksele, który owija się wokół nadgarstka. Ekran produkowany przez firmę Visionox, pokryty jest polimidem, który chroni go przed uszkodzeniami. Sprzęt posiada również procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 z 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Zasila go natomiast 500 mAh bateria, która według deklaracji producenta wytrzyma na jednym ładowaniu nawet dwa dni.

Oczywiście nie brakuje w nim standardowej funkcjonalności smartwatcha, a więc sensorów mierzących nasze zdrowie oraz aktywność fizyczną. Dodatkowo w jednym z wariantów urządzenia znajdziemy także kartę eSIM 4G. Produkt może więc zastąpić nam smartfona, umożliwiając wykonywanie i odbieranie połączeń.

Nubia Alpha w podstawowej wersji z łącznością Bluetooth kosztuje 449 euro. Za wersję z eSIM zapłacimy 549 euro, natomiast model pozłacany 18-karatowym złotem to wydatek 649 euro. Do europejskich sklepów sprzęt trafi już niebawem.

Nubia Alpha

Nubia Alpha

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...