Nudge Tag zmniejszy problem wyrzucania żywności i liczbę zatruć pokarmowych

Amerykański startup Tugiba opracował niezwykłe urządzenie o nazwie Nudge Tag, które zmniejszy ilość wyrzucanej żywności. Technologia pozwala kontrolować termin przydatności do spożycia produktów, znajdujących się w naszej lodówce.

Kontrolowanie terminu przydatności do spożycia żywności znajdującej się w lodówkach, nie jest wbrew pozorom łatwe. Znajduje się w nich dużo produktów, więc często zdarza się, że na niektórych mija termin przydatności i należy go wyrzucić. Problem z wyrzucaniem żywności jest poważny i ma wpływ nie tylko na nasz portfel, ale też na całą planetę.

Nudge Tag ocali przed rozstrojem żołądka

Nudge Tag

Gdy użytkownik po raz pierwszy wkłada artykuł spożywczy do lodówki, zaczyna od przekręcenia pokrętła na krążku. W ten sposób ustawia timer wskazujący ile dni pozostało jeszcze do końca terminu przydatności do spożycia. Następnie paruje urządzenie z jednym ze znaczników, który umieszcza na produkcie, a następnie wkłada żywność do lodówki.

Za każdym razem gdy otwieramy drzwi lodówki, Puck wykrywa ruch i uruchamia wszystkie aktywne znaczniki, które świecą w jednym z trzech kolorów. Zielony oznacza dużo czasu na spożycie produktu, żółty informuje o zbliżającym się końcu terminu przydatności, zaś czerwony oznacza, że już upłynął. Ocali to przed spożyciem produktu, który mógłby nas przyprawić o rozstrój żołądka.

Mniej wyrzucanej żywności

Nudge Tag

Puck wyposażony w dotykowy ekran LCD, wyświetla numer każdego znacznika przypisanego do żywności. Krążek zasila wbudowany akumulator, który wystarcza na 15 dni pracy. Znaczniki posiadają natomiast niewielkie baterie, które zapewniają im działanie przez cały rok.

Konstruktorzy Nudge Tag zbierają na Kickstarterze pieniądze na rozpoczęcie seryjnej produkcji swego wynalazku. Jeśli uda się zgromadzić fundusze, wówczas za 109 dolarów będziemy mogli kupić zestaw zawierający jeden Puck oraz sześć znaczników. Za 148 dostaniemy natomiast 1 Puck i 12 znaczników. Konstruktorzy mają też w planach znaczniki aktywowane głosem.

Źródło

You may also like...