Nvidia zapowiada zestawy komputerowe dla graczy

Dotychczas koncern Nvidia oferował przede wszystkim karty graficzne oraz układy z rodziny Tegra. Firma uznała jednak, że warto głębiej sięgnąć do kieszeni graczy, dlatego niedawno zapowiedziała konsolkę przenośną Nvidia Shield, a teraz chce wprowadzić na rynek wysokiej klasy pecetowe zestawy przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy.

Firma zapowiedziała właśnie program o nazwie GeForce GTX Battlebox. Pod tą dziwną nazwą kryje się projekt dostarczania graczom pecetów, co do których można mieć pewność, że ruszą na nich wszystkie, najbardziej nawet wymagające gry komputerowe. Nie będą to jednak zestawy produkowane przez samą Nvidię, lecz jej partnerów, a więc takie firmy jak Digital Storm, Maingear, Origin czy Falcon.

Posiadacz takiej maszyny nie będzie już musiał pytać na internetowych forach, czy “ruszy mu Battlefield 4”, bo wiadomo, że na takim sprzęcie nie tylko ruszy, ale będzie wręcz śmigać w najwyższej jakości detali oraz rozdzielczości 4K.

Zgadza się, nie będzie to już mało atrakcyjne Full HD, lecz prawdziwe Ultra HD, bowiem komputery będą posiadały nie tylko monitory wspierające ten standard, lecz także odpowiednią ilość kart graficznych, aby nawet w takiej rozdzielczości gra chodziła płynnie. Odpowiednia, to w tym wypadku oznacza co najmniej dwie, a nawet trzy karty graficzne GTX 780 lub Titan. Dopełnieniem zestawu będą oczywiście mocne procesory Core i5 i Core i7, szybka pamięć RAM (rzecz jasna w dużej ilości) oraz dysku SSD.

O cenę sprzętu z rodziny Battlebox lepiej nie pytać. Ale pewne pojęcie o skali kosztów możecie już mieć, go kilkukrotnie pisałem o maszynach Digital Storm oraz Origin, kosztujących kilka tysięcy Euro.

Źródło: Geforce.com

You may also like...