Inteligentne biurko zadba o nasze zdrowie

Długie siedzenie przy biurku nie jest negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dlatego producenci mebli coraz częściej wprowadzają na rynek biurka, przy których się stoi. Co jednak zrobić, gdy raz na jakiś czas trzeba przy nim usiąść?

Ten problem rozwiąże Kinetic Desk, czyli inteligentne biurko zaprojektowane przez firmę Stir. Nie jest to zwykły mebel, lecz skomputeryzowany gadżet, wyposażony w szereg czujników oraz serwomotory sterujące wysokością blatu.Urządzenie posiada termiczny sensor, który automatycznie wie, kiedy jesteśmy gotowi do pracy, ponieważ rejestruje dane dotyczące pozycji naszej osoby, zarówno podczas stania, jak i siedzenia. Oblicza jednocześnie ile kalorii w tym czasie spaliliśmy, wyniki prezentując na zintegrowanym z blatem 4,3-calowym ekranie dotykowym.

Można na nim zaprogramować określone cele, na przykład ustalić, by 30 procent naszego czasu pracy odbywało się na stojąco. Ekran pozwala także sterować wysokością blatu, unosząc go lub opuszczając w zależności od aktualnych potrzeb.

Biurko zbudowano z drewna, zaś jego nogi są metalowe i lakierowane proszkowo. Zarówno blat, jak i nogi można naturalnie spersonalizować w kwestii wykończenia, np. zamawiając pokrycie ich polimerem. Cena podstawowej wersji tego gadżetu wynosi 3890 dolarów, a więc tanie nie jest, lecz jeśli marzy się Wam taki skomputeryzowany gadżet, to powinno spełnić Wasze potrzeby.

Źródło: Stirworks.com

You may also like...