OBEN EV pokazało pierwszy elektryczny motocykl; ma aż 200 km zasięgu

Indyjski startup OBEN EV zaprezentował swój pierwszy elektryczny motocykl. Jednoślad rozpędza się do 100 km/h i na jednym ładowaniu akumulatorów pokona dystans 200 km.

Jeszcze kilka lat temu elektryczny motocykl był rzadko spotykanym widokiem na ulicach, gdyż królowały zasilane prądem skutery. Obecnie takie jednoślady stają się coraz bardziej powszechne, gdyż kolejne firmy wprowadzają na rynek zaprojektowane przez siebie modele.

Debiutantem na rynku elektrycznych motocykli jest indyjski startup OBEN EV, który właśnie zaprezentował swą pierwszą tego typu konstrukcję. Prace nad nim rozpoczęto w zeszłym roku, ale zanim maszyna wyjedzie na drogi, będzie jeszcze musiała przejść szereg testów.

Pojazd wyposażono w napęd, który pozwala mu rozpędzić się od 0 do 40 km/h w trzy sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 100 km/h. Atutem jednośladu jest z pewnością jego zasięg, który według konstruktorów wynosi 200 km na jednym ładowaniu. To nie wszystkie zalety, gdyż akumulator można naładować w zaledwie dwie godziny, a dzięki systemowi szybkiego ładowania, da się skrócić ten czas do około godziny. Zaletą jest również nowoczesna stylistyka pojazdu, która niewiele odbiega od konstrukcji znanych marek.

Motocykl posiada specjalnie zaprojektowaną ramę, która pozwala skupić obciążenie w jednym punkcie, co zwiększa zwrotność i równowagę pojazdu. Natomiast wygodę obsługi pojazdu zapewnia aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem użytkownik ma dostęp do szeregu funkcji oraz najważniejszych informacji, takich jak zasięg, tryby jazdy itp.

OBEN EV zamierza wprowadzić swój elektryczny motocykl na rynek już w pierwszym kwartale tego roku. Pierwsi klienci będą mogli go odebrać już od kwietnia. Na razie producent nie podaje jednak ile pojazd będzie kosztował.

elektryczny motocykl

Źródło

You may also like...