Niespodzianka dla posiadaczy Xiaomi Mi 6; nieoficjalna aktualizacja MIUI 13

Użytkownicy smartfona Xiaomi Mi 6 mogą zainstalować na swym sprzęcie najnowszy system MIUI 13. Nie jest to jednak oficjalna wersja, więc wymaga flashowania urządzenia.

Xiaomi Mi 6 pojawił się na rynku w 2017 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów chińskiej marki. Według producenta, smartfon wyposażony standardowo w system MIUI 8 bazujący na Androidzie 9.0, doczekał się ponad 2,15 mln użytkowników.

Firma jakiś czas temu zakończyła jednak jego wsparcie, kończąc na systemie MIUI 11. Co prawda pojawiła się beta MIUI 12, co dało użytkownikom nadzieję na nową wersję systemu, ale tylko na niej się skończyło. Urządzenie nigdy nie otrzymało finalnej wersji aktualizacji systemowej.

Tym większym zaskoczeniem dla posiadaczy Xiaomi Mi 6, może być pojawienie się najnowszego systemu MIUI 13. Nie jest to jednak niespodzianka przygotowana przez Xiaomi, gdyż mamy tu do czynienia z nieoficjalnym ROM’em. Jego instalacja wymaga jednak flashowania telefonu, więc uprzednio należy wykonać kopię zapasową przechowywanych w telefonie danych.

Obecnie jest to już trzecia wersja systemu, w której twórca ROM’a wprowadził wiele poprawek. Naprawił m.in., spadki klatek animacji, problemy ze słuchawką, rozpoznawanie odcisku palca przez czytnik itp.

Tymczasem Xiaomi rozpocznie dystrybucję oficjalnej aktualizacji MIUI 13 pod koniec stycznia. Jako pierwsze z nowego systemu skorzystają modele z serii Xiaomi 13. W dalszej kolejności otrzymają ją Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi 11 Pro, and Xiaomi 11, Mi Pad 5 Pro 5G, Mi Pad 5 Pro i Mi Pad 5.

Xiaomi Mi 6

Źródło

You may also like...