Obudowa iPhone 12 Pro potwierdza obecność LIDAR’u

Do sieci wyciekło zdjęcie plecków modelu iPhone 12 Pro. Fotografia potwierdza, że nadchodzący sprzęt będzie miał na wyposażeniu sensor LIDAR.

Za kilkanaście godzin zapoznamy się z możliwościami tegorocznego iPhone’a, którego producent jutro oficjalnie zaprezentuje. Nie wszystkie z zapowiedzianych technologii znajdą się na jego pokładzie. Według najnowszych doniesień iPhone 12 Pro Max nie będzie miał obiecanego wyświetlacza 120 Hz ProMotion. Smartfony otrzymają natomiast LIDAR.

Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie prezentujące wewnętrzną stronę tylnego panelu iPhone’a 12 Pro. Widać na nim wyraźnie miejsce, w którym będzie zainstalowany LIDAR. Jest to technologia, którą Apple po raz pierwszy zastosowało w iPadzie Pro, a teraz przeniesie ją do smartfona. Sensor może być użyteczny nie tylko w aplikacjach korzystających z rzeczywistości rozszerzonej, ale również podczas fotografowania.

Nie wiemy jednak, czy sensor będzie obecny we wszystkich czterech wersjach nowego modelu, czy też tylko w wybranych. Na więcej szczegółów musimy więc poczekać na oficjalną prezentację sprzętu.

iPhone 12 Pro

Źródło

You may also like...