Odświeżanie ekranu Galaxy Note 20 Ultra może spaść do 10 Hz

Samsung twierdzi, że częstotliwość odświeżania ekranu Galaxy Note 20 Ultra, będzie się dynamicznie zmieniać. W razie potrzeby zmniejszy się nawet do 10 Hz.

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów wyposażonych w wyświetlacze, których częstotliwość odświeżania wynosi 90 lub nawet 120 Hz. Z punktu widzenia użytkownika taki ekran jest znacznie wygodniejszy w obsłudze, gdyż zapewnia większą płynność obrazu. Przydaje się to nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale największą korzyść zapewnia podczas grania.

Nie ma jednak nic za darmo i wyższe odświeżanie ekranu pochłania znacznie więcej energii, skracając czas pracy urządzenia. Test (https://technogadzet.pl/60-hz-vs-120-hz-test-zuzycia-baterii-w-galaxy-s20-ultra/) wykonany na przykładzie Galaxy S20 Ultra wykazał, że różnica pomiędzy 60 Hz i 120 Hz wynosi aż godzinę i o tyle też krócej będzie działał nasz smartfon.

Galaxy Note 20 Ultra również posiada ekran 120 Hz, co w przyszłych użytkownikach sprzętu może rodzić obawy o długość czasu pracy. Samsung twierdzi jednak, że nie będzie to problemem, dzięki nowemu ekranowi z funkcją Adaptive Frequency. Producent twierdzi bowiem, że odświeżanie ekranu będzie się dynamicznie zmieniało, aby w ten sposób oszczędzać energię.

Według koncernu, w zależności od potrzeb może ono spaść nawet do 10 Hz. Wówczas ekran będzie odświeżał się z prędkością zbliżoną do czytnika ebookówk. Takie parametry będą w zupełności wystarczające do oglądania zdjęć, a nawet przeglądania Facebooka lub Twittera. Producent deklaruje też, że specjalna technologia zminimalizuje migotanie nawet przy tak niskiej częstotliwości odświeżania. Innymi słowy, ekran nie będzie męczył naszego wzroku.

Jakie korzyści przyniosą wszystkie te rozwiązania dla długości czasu pracy? Koncern twierdzi, że oszczędność energii sięgnie aż 22 procent, co jest całkiem niezłym wynikiem. Oczywiście to tylko zapewnienia producenta, a jak będzie w rzeczywistości pokażą testy, które niebawem pojawią się w sieci.

Galaxy Note 20 Ultra

Źródło

You may also like...