OnePlus 5 może oszukiwać w benchmarkach

Specjaliści z XDA twierdzą, że oprogramowanie OnePlus 5 zostało tak przygotowane, by wykrywać uruchomienie benchmarka i zawyżać w ten sposób wyniki.

OnePlus 5, jeden z bardziej oczekiwanych smartfonów tego roku, został już oficjalnie zaprezentowany, a do sprzedaży trafi 27 czerwca. Telefon, który zapowiada się bardzo ciekawie i będzie dostępny w przystępnej cenie, nie jest jednak tak doskonały.

Jeszcze przed premierą pojawiły się pierwsze benchmarki, które sugerowały imponującą wydajność sprzętu, lepszą nawet od Galaxy S8. Okazało się jednak, że wyniki zostały sfałszowane, co udało się odkryć specjalistom z XDA.

Oskarżają oni chińskiego producenta, że oprogramowanie telefonu wykrywa uruchomienie określonych benchmarków. Następnie podnosi wydajność sprzętu, by osiągnąć maksymalny wynik. Dla przykładu, mniejsze rdzenie w Snapdragonie 835, w 95 procentach benchmarków były podkręcane do aż 1,90 GHz, czyli o ponad 24,4%.

Chińska firma OnePlus, nie po raz pierwszy jest oskarżana o manipulowanie benchmarkami i w przeszłości również pojawiały się takie sugestie. A co więcej, nie ona jedna była na tym przyłapana i w przeszłości inni producenci również splamili się podobnymi oszustwami.

Oczywiście Carl Pei, współzałożyciel i szef przedsiębiorstwa, zaprzecza tym doniesieniom twierdząc, że nie manipulowano testami sprzętu.

OnePlus 5

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...