OnePlus 5T dostał Androida 8.0 Oreo

Chińska firma OnePlus spełniła swą obietnicę i udostępniła dla modelu OnePlus 5T aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Jej dystrybucja właśnie się rozpoczęła, więc chwilę potrwa zanim dotrze na wszystkie rynki.

Wprowadzony na rynek w listopadzie zeszłego roku model OnePlus 5T, jest świetnym smartfonem, ale ma jedną wadę. Nie wiedzieć czemu, producent wypuścił go z Nougatem, zamiast z najnowszą wersją systemu operacyjnego.

Na szczęście chińska firma obiecała wówczas, że na początku 2018 roku, udostępni dla niego najnowszą aktualizację. Obietnica została spełniona, gdyż na oficjalnym forum producenta pojawiła się informacja o rozpoczęciu dystrybucji aktualizacji. Użytkownicy mogą już pobierać system OxygenOS 5.0.2, wprowadzający zmiany, których można oczekiwać po nowej wersji Androida.

Firma zaznacza jednak, że dystrybucja dopiero się rozpoczęła, więc Android 8.0 Oreo trafił jedynie do niewielkiego procenta użytkowników. Rozprowadzanie aktualizacji na szerszą skalę rozpocznie się dopiero za parę dni, a być może nawet tygodni. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i regularnie sprawdzać w ustawieniach telefonu, czy plik nie jest już gotowy do pobrania.

Co ciekawe aktualizację dostały już wcześniej OnePlus 3 i 3T, a także OnePlus 5. Więc model OnePlus 5T mimo że najnowszy, to nowego Androida otrzyma jako ostatni.

OnePlus 5T

Źródło: Oneplus.net

You may also like...