Problemy z nagrywaniem dźwięku w smartfonach firmy OnePlus

Użytkownicy modeli OnePlus 6 i 6T, doświadczają problemów z nagrywaniem dźwięku. Z niewiadomego powodu, używane są niewłaściwe mikrofony.

Od kilku dni na internetowych forach pojawiają się skargi użytkowników smartfonów OnePlus 6 i 6T, na jakość rejestrowanego dźwięku. Każdy kto chce nagrać wideo lub audio, za pomocą takich aplikacji jak WhatsApp lub Snapchat, ma z tym poważny problem. Zapisywany dźwięk brzmi bowiem bardzo miękko, odległe i metalicznie, czyli zupełnie inaczej niż powinien.

Dość szybko udało się znaleźć przyczynę tego dziwnego problemu. Smartfony mylą bowiem mikrofony, używając do nagrywania dźwięku zupełnie nie tych co trzeba. Sprawia to, że w zewnętrznych aplikacjach telefon używa górnego mikrofonu, zazwyczaj wykorzystywanego do redukcji hałasu. Nie jest on przeznaczony do rejestrowania dźwięku, stąd jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Co ciekawe, problem nie pojawia się we wszystkich aplikacjach. Spotykany jest bowiem głównie w WhatsApp, Snapchat i Facebook Messenger. Inne programy są najwyraźniej wolne od tych problemów i w ich przypadku dźwięk brzmi normalnie. Oczywiście działa on normalnie także w natywnej aplikacji do obsługi kamery.

Na chwilę obecną nie istnieje poprawka, która problem rozwiązałaby na stałe. Nie wiadomo nawet czy jest on powodowany błędem w oprogramowaniu czy też awarią któregoś z podzespołów. Użytkownikom wymienionych smartfonów pozostaje więc czekać aż producent przygotuje aktualizację, co może jednak trochę potrwać.

OnePlus 6

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...