Aplikacja z technologią AR ułatwi kupowanie obuwia online

Już wkrótce kupowanie butów w sieci stanie się znacznie prostsze. Pomoże w tym aplikacja Wanna Kicks, która umożliwia ich wirtualną przymiarkę.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej, początkowo była wykorzystywana głównie do zabawy. Szybko jednak okazało się, że może mieć znacznie więcej poważniejszych zastosowań, a najlepiej sprawdza się podczas kupowania w sieci.

Szczególnie przydaje się w czasie kupowania mebli oraz ozdób do naszego mieszkania. Dzięki temu możemy bowiem sprawdzić, czy szafka lub kanapa na pewno będą pasowały do naszego mieszkania. Zalety technologii AR jakiś czas temu dostrzegła IKEA, która przygotowała specjalną aplikację do kupowania mebli.

Na podobny pomysł wpadła białoruska firma Wannaby, która stworzyła aplikację o nazwie Wanna Kicks, przeznaczoną do kupowania butów. Oprogramowanie pozwala bowiem w pewnym sensie wypróbować obuwie przed zakupem. Oczywiście nie sprawdzimy w ten sposób jego wygody, a raczej to, czy ich wygląd może się nam podobać. Aplikacja nakłada bowiem obraz butów na nasze stopy, umożliwiając obejrzenie ich z każdej strony. Wybieramy po prostu interesujący nas model, kierujemy kamerę na stopy i już możemy zobaczyć jak się prezentują.

Aplikacja dostępna jest w wersji beta i można ją zainstalować na razie tylko na urządzeniach z iOS. Jeśli chcielibyście sprawdzić jak działa, znajdziecie ją w App Store. Pamiętajcie tylko, że program jest wciąż rozwijany, więc nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny.

Wanna Kicks

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...