Samsung opatentował składany smartfon dla graczy

Za kilka dni Samsung pokaże swój pierwszy składany smartfon. Może to nie być jedyne tego typu urządzenie w planach koreańskiej marki, gdyż firma opatentowała kolejne. Nowy model adresowany jest do graczy.

20 lutego odbędzie się prezentacja dwóch najbardziej oczekiwanych produktów Samsunga. Pierwszym jest oczywiście Galaxy S10, ale w tym samym dniu firma pokaże nam również swój pierwszy składany smartfon. Choć producent na razie traktuje nowy projekt głównie jako eksperyment, to wygląda na to, że z nową technologią wiąże znacznie większe nadzieje.

Media donoszą bowiem o najnowszym patencie, prezentującym składany sprzęt tworzony z myślą o graczach. Nie sam elastyczny ekran jest tu jednak najważniejszy, lecz konstrukcja całego urządzenia. Jak bowiem widać na poniższych szkicach, krawędź obudowy przekształca się w kontroler z fizycznymi przyciskami. Sam kontroler jest również ruchomy. A to oznacza, że można z niego korzystać, gdy urządzenie jest w trybie telefonu lub w trybie tabletu.

Rzecz jasna, jak to często w przypadku patentów bywa, pomysł nie musi zmienić się w komercyjny produkt. Na razie wiemy jedynie tyle, że Samsung pracuje nad koncepcją, ale nie mamy pojęcia czy istnieją możliwości techniczne pozwalające ją zrealizować. O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...