Xperia XZ4 będzie najmocniejszym flagowcem koncernu Sony

Przecieki ujawniły nam kilka szczegółów specyfikacji technicznej nowego smartfona Sony Xperia XZ4. Wynika z nich, że będzie to bardzo mocny sprzęt, posiadający na pokładzie Snapdragona 855.

Ostatnie lata nie były dla Sony Mobile najlepsze, gdyż japoński koncern bardzo słabo radził sobie na rynku urządzeń mobilnych. I choć wprowadzał do sprzedaży nowe modele, to nie wzbudzały one większego zainteresowania ze strony klientów. Złą passę może jednak odwrócić nadchodzący model Xperia XZ4, który będzie bardzo mocnym sprzętem.

W sieci pojawiło się bowiem kilka przecieków dotyczących specyfikacji technicznej nowego produktu. Doniesienia sugerują obecność najnowszego i najmocniejszego obecnie procesora Qualcommu, czyli Snapdragona 855. Nowy układ zostanie połączony z 6 GB pamięci RAM, natomiast pamięci użytkowej pojawi się 128 GB.

Z wyposażenia nowego smartfona ucieszą się także osoby, które nie lubią zbyt często ładować telefonu. Xperia XZ4 otrzyma bowiem akumulator o pojemności aż 4400 mAh. To niewątpliwie jest dużym zaskoczeniem, gdyż Sony dotychczas nie montowało w swym sprzęcie aż tak dużych akumulatorów. Firma preferowała mniejsze wersje, wydłużając ich żywotność za pomocą funkcji STAMINA. Pojemniejsza bateria przyniesie jednak znacznie większe korzyści.

Najciekawszym elementem wyposażenia nowego smartfona będzie jednak ekran. 6,4″ panel o rozdzielczości QHD+ ma bowiem proporcje 21:9, co sprawi że telefon będzie niesamowicie wysoki.

Sony Xperia XZ4 zostanie pokazane podczas targów MWC 2019. Tam też poznamy wszystkie szczegóły techniczne nowego modelu, wraz z jego ceną.

Sony Xperia XZ4

Źródło: Sumahoinfo.com

You may also like...