Zbliża się premiera nowych smartfonów firmy OnePlus

Już w przyszłym miesiącu na sklepowe półki trafią dwa nowe smartfony OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Ich chińską premierę zaplanowano na 14 maja, a znajdziemy na ich pokładzie Snapdragona 855.

Chińskiej firmie OnePlus całkiem nieźle radzi sobie w branży urządzeń mobilnych, mimo iż nie jest to duża firma. Przez lata obecności na rynku stworzyła kilka udanych modeli, a już za niecały miesiąc do sprzedaży trafi kolejny jej sprzęt. Tym razem będzie jednak nieco inaczej, gdyż zamiast jednego modelu, pojawią się aż dwa.

Będą to OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro, których debiut na rynku chińskim zaplanowano na 14 maja. Sprzęt ma być z najwyżej półki, więc możemy oczekiwać niezłych parametrów. W podstawowym modelu dostaniemy 6,5″ ekran Optic AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli, chroniony przez Gorilla Glass 6. Pod maską znajdzie się Snapdragon 855 z 8 lub 12 GB RAM oaz 128 lub 256 GB pamięci użytkowej.

Tylny aparat zgodnie z obowiązującą obecnie we flagowcach modą, będzie potrójny. Złożą się na niego sensory o rozdzielczości 48 MP, 20 MP oaz 5 MP. Kamera do selfie jest natomiast wysuwana z obudowy i posiada 16 MP sensor z elektroniczną stabilizacją obrazu. Może nam również nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p.

Cen obu modeli jeszcze nie poznaliśmy. Do premiery pozostało jednak trochę czasu, więc z pewnością wkrótce producent ujawni tę informację.

OnePlus 7

Źródło: Twitter.com

You may also like...