OnePlus 8 Pro również ma problem z zielonym ekranem

Wprowadzony kilka dni temu do sprzedaży model OnePlus 8 Pro, ma poważne problemy techniczne. Jedna z nich dotyczy ekranu, który zabarwia się na kolor zielony.

Kilka dni temu informowałem o problemach z wyświetlaczem modelu Galaxy S20 Ultra, który bez żadnego powodu staje się zielony. Kłopot objawia się w różnych aplikacjach, a spowodowała go kwietniowa poprawka bezpieczeństwa.

Samsungowi udało się go rozwiązać za pomocą kolejnej aktualizacji, którą właśnie udostępnił swym użytkowników. Wygląda jednak na to, że podobny problem mają teraz posiadacze modelu OnePlus 8 Pro.

Najnowszy smartfon chińskiej firmy parę dni temu trafił do sprzedaży, a jego nabywcy już zasypali internet skargami na wadliwe działanie wyświetlacza. Ekran zabarwia się na zielono, gdy jego odświeżanie ustawione jest na 120 Hz. Teoretycznie problem ten można rozwiązać poprzez wyłączenie funkcji przyciemniania wyświetlacza DC Diming, ale powoduje to z kolei pojawianie się ciemnych obszarów.

Na razie nie ma skutecznej metody rozwiązania tego problemu i użytkownicy muszą czekać na oficjalną poprawkę producenta. Trudno na tę chwilę powiedzieć kiedy można się jej spodziewać.

Powyższa sytuacja pokazuje jednak, jak producenci smartfonów lekceważą swych klientów. W końcu taką wadę powinno wychwycić się podczas testów poprzedzających wprowadzenie sprzętu na rynek. Najwyraźniej są wykonywane zbyt pobieżnie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsce w przypadku sprzętu z górnej półki, który kosztuje kilka tysięcy złotych.

OnePlus 8 Pro

Źródło

You may also like...