Nowe słuchawki OnePlus dla aktywnych użytkowników

OnePlus zapowiedziało nowy model słuchawek dla użytkowników swych smartfonów. Type-C Bullets jest następcą produktu z 2016 roku, wzbogaconą o kilka usprawnień.

Kilka dni temu chińska firma OnePlus potwierdziła, że jej najnowszy OnePlus 6T nie będzie miał już gniazda słuchawkowego. Decyzja wzbudziła wiele kontrowersji, gdyż ten producent do tej pory zawsze oferował w swym sprzęcie tego typu gniazdo, co jego posiadacze bardzo sobie cenili.

Szef firmy Carl Pei wyjaśnił jednak, że decyzję podjęto po dogłębnej analizie rynku. Wynika z niej, że 59% użytkowników i tak posiada już bezprzewodowe słuchawki. A dodatkowo pozbycie się gniazda zapewni więcej miejsca w obudowie sprzętu, które może być wykorzystane np., na większą baterię.

Okazuje się jednak, że producent nie zamierza porzucać wszystkich użytkowników, którzy preferują słuchawki przewodowe. Specjalnie dla nich, producent zapowiedział właśnie nowy model słuchawek Type-C Bullets. Jest to nowa wersja modelu Bullets V2 z 2016 roku, w której wprowadzono kilka modyfikacji i usprawnień. Przede wszystkim otrzymały nowy DAC firmy Cirrus Logic, oferujący większy zakres dynamiki, wyższy stosunek sygnału do szumu, mniejsze zakłócenia oraz mocniejsze basy. Prócz tego DAC sprawia, że słuchawek można używać z większością urządzeń posiadających złącze USB-C, a więc m.in., laptopami i tabletami.

Produkt posiada metalową obudowę, zaś przewód wykonano z włókna aramidowego, co zapewnia większą trwałość oraz wytrzymałość na rozciągnie. Oczywiście nie zabrakło również pilota, którym będziemy sterować odtwarzaniem muzyki, a w którym znajduje się również mikrofon.

Dokanałowe słuchawki Type-C Bullets mają kosztować tyle samo co poprzedni model, za który trzeba zapłacić 19,99 dolarów. Natomiast do sprzedaży trafią równocześnie z nowym smartfonem.

Type-C Bullets

Źródło: Oneplus.com

You may also like...