OnePlus zapowiada smartfon 5G. Nie będzie to jednak OnePlus 7

Pete Lau, dyrektor chińskiej firmy OnePlus zapowiedział nowy smartfon z modemem 5G. Jego premiera odbędzie się w przyszłym roku, lecz nie będzie to model OnePlus 7.

Wielu producentów smartfonów przygotowuje się do rychłego uruchomienia sieci 5G, której start nastąpi w przyszłym roku. Pracują więc nad nowymi smartfonami, które w niebawem planują wprowadzić na rynek, a jednym z nich jest chińska firma OnePlus. Jej dyrektor Pete Lau, w jednym z wywiadów udzielonych latem tego roku potwierdził, że firma pracuje nad modelem wspierającym nową technologię łączności. A miałby on pojawić się w sklepach już na początku przyszłego roku roku.

Wówczas sądzono, że będzie to OnePlus 7, ale tak nie jest. W najnowszym wywiadzie Lau ujawnił nieco więcej szczegółów dotyczących tych planów. Wynika z nich, że firma zamierza stworzyć całkowicie nową linię urządzeń, która wejdzie do sprzedaży już na początku 2019 roku. Sprzęt otrzyma nie tylko nową nazwę, ale też całkowicie nowe wzornictwo, by odróżniał się od dotychczasowych urządzeń. Szef chińskiego przedsiębiorstwa nie ujawnił jednak żadnych konkretów dotyczących jego specyfikacji technicznej.

Prezentacja nowego produktu odbędzie się w pierwszych tygodniach przyszłego roku. Prawdopodobnie ujrzymy go więc podczas targów Mobile World Congress 2019, które odbędą się w dniach 25-29 lutego. Być może jednak uda nam się poznać jego wygląd nieco wcześniej, dzięki różnym przeciekom.

OnePlus

Źródło: Cnet.com

You may also like...