15 gier na Xboxa One obsłuży mysz i klawiaturę. Mamy ich listę

Microsoft opublikował listę gier na Xboxa One, które będą obsługiwały myszkę i klawiaturę. Na chwilę obecną tylko 15 tytułów otrzyma taką funkcję, jednak z czasem powinno ich być więcej.

Granie na konsolach ma oczywiście swoje plusy, ale też i minusy. Te ostatnie dotyczą sterowania, gdyż w przypadku dynamicznych shooterów, kontroler nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej precyzji działania. Trzy lata temu Mictrosoft obiecał więc, że jego konsola Xbox One zaoferuje wsparcie dla klawiatury i myszki, oferując taki sam komfort grania jak na pecetach.

Firmie spełnienie tej obietnicy zajęło sporo czasu, a w dodatku nie jest to do końca to czego oczekiwaliśmy. Firma potwierdziła bowiem, że nie wszystkie tytuły będą obsługiwały dodatkowe akcesoria. Koncern wyjaśnia, że wymaga to współpracy z producentami gier oraz obmyślenia takiego sposobu zaimplementowania nowej funkcji by zapewnić balans rozgrywki. Innymi słowy chodzi o to, by gracze używający myszki i klawiatury nie zyskali nagle dużej przewagi nad osobami korzystającymi z kontrolera.

Gry na Xboxa One pozwolą grać klawiaturą i myszką

Na chwilę obecną jedynie 15 tytułów na Xboxa One będzie obsługiwać nowe akcesoria, a ich listę znajdziecie poniżej. Dodam, że w przypadku niektórych gier takich jak Fortnite, do rozgrywki dobierani będą tylko gracze z podobnym wyposażeniem. W jednym meczu nie spotkają się więc użytkownicy padów oraz klawiatur i myszek.

Z konsolą współpracują wszystkie klawiatury i myszy wyposażone w interfejs USB. Microsoft zapowiedział jednak stworzenie specjalnej rodziny akcesoriów, dedykowanej jego konsoli. Będą one wyposażone w przycisk Xbox oraz dynamiczne podświetlenie. Na chwilę obecną takie akcesoria dostarczać ma jedynie Razer, ale być może z czasem dołączą do niego też inni producenci.

Pierwszą grą obsługującą myszkę i klawiaturę będzie Fortnite, które zaoferuje nową funkcję już od 14 listopada. Dołączy do niej także Warframe.

Bomber Crew
Children of Morta
DayZ
Deep Rock Galactic
Minion Master
Moonlighter
Strange Brigade
Warhammer: Vermintide 2
Vigor
Warface
Warframe
Wargroove
War Thunder
X-Morph Defense
Fortnite

Xboxa One

Źródło: Twitter.com

You may also like...