Opera dla Androida wprowadza personalizowany Dark Mode

Opera udostępniła najnowszą wersję przeglądarki dla Androida. Największą z wprowadzonych zmian jest w pełni personalizowany tryb Dark Mode.

Producenci aplikacji mobilnych coraz chętniej wprowadzają do swego oprogramowania tryb Dark Mode. Jest to specjalna opcja zmieniająca kolorystykę interfejsu na znacznie ciemniejszą. W założeniach ma to podnieść komfort korzystania ze sprzętu w nocy, gdyż wówczas ekran nie razi tak mocno w oczy. Dodatkową korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest mniejsze zużycie energii, szczególnie w przypadku urządzeń z wyświetlaczami OLED.

Taki tryb posiada już wiele aplikacji, a teraz wprowadza go dla użytkowników Androida również Opera. Firma właśnie zaktualizowała przeglądarkę w wersji 55, dodając do niej kilka nowych opcji. Największą z wprowadzonych zmian jest całkowicie nowy tryb Dark Mode. Co więcej, jest to opcja w pełni personalizowana, dająca użytkownikowi możliwość dostosowania jej do własnych potrzeb.

Twórcy przygotowali dwa suwaki, dzięki którym użytkownik może samodzielnie wybrać temperaturę barwy oraz poziom przyciemnienia interfejsu. Każdy ma oczywiście inne preferencje, więc można dobrać takie ustawienia jakie najlepiej do nich pasują. Opcja pozwala przyciemnić nie tylko internetowe strony, ale też ekranową klawiaturę. Dodatkowo możliwe jest ustawienie poziomu niebieskiego światła, jak również zaprogramowanie grafiku działania funkcji. W ten sposób tryb włączy się automatycznie o wybranej przez użytkownika godzinie.

Oprócz wprowadzenia trybu Dark Mode, aktualizacja usprawnia też sekcję informacji, dodając obsługę dodatkowych języków. W przypadku tabletów wiadomości są obecnie prezentowane w dwóch kolumnach, więc widzimy znacznie więcej treści. Poprawiono też przełączanie zakładek i obecnie możemy to zrobić przesuwając palcem po pasku menu.

Oczywiście najnowsza wersja przeglądarki w pełni wspiera też system Android 10.

Dark Mode

Źródło

You may also like...