W Pokemon Go zagramy wkrótce bez smartfona

Niebawem do zabawy w Pokemon Go możemy nie potrzebować smartfona. Wystarczą okulary AR oraz platforma Snapdragon XR2, nad którą pracuje firma Qualcomm.

Pokemon Go mimo kilku lat obecności na rynku nadal cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Twórcy wciąż wzbogacają ją o nowe elementy, które utrzymują atrakcyjność produkcji na wysokim poziomie. Być może już wkrótce grę czeka poważna rewolucja, gdyż będzie się można nią bawić bez smartfona. Zamiast niego założymy na głowę specjalne okulary.

Qualcomm zapowiedział nową platformę rzeczywistości rozszerzonej i wspólnie z firmą Niantic rozpoczął właśnie prace nad nowym modelem inteligentnych okularów. Sprzęt będzie działał na platformie Snapdragon XR2, nowej generacji systemu zaprojektowanego do urządzeń AR i VR. Nowa wersja technologii jest nowocześniejsza i lepiej wyposażona. Wspiera łączność 5G, głosową interakcję, śledzenie oczu, a także obsługę kamery.

Snapdragon XR2 w porównaniu do poprzedniej generacji ma znacznie większe możliwości. Oferuje rozdzielczość 3K/90 fps dla każdego oka, jak również rozdzielczość 8K/60 fps w 360 stopniach dla gier. System potrafi także obsługiwać maksymalnie do siedmiu kamer, które mogą być użyte do śledzenia głowy, ale też też śledzenia gałek ocznych oraz twarzy. Posiada też możliwości tłumaczenia w czasie rzeczywistym oraz rozpoznawania obiektów.

Aktualnie nad sprzętem dla platformy XR2 pracuje wspólnie z Qualcommem pięć różnych firm. Pierwsze urządzenia powinny już trafić do sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku. Wśród nich jest także Niantic, które podpisało z firmą wieloletnią umowę o współpracy, dotyczącą projektowania sprzętu, oprogramowania oraz składników chmury.

Nowy sprzęt będzie więc idealny do wspomnianej gry Pokemon Go, pozwalając przenieść rozgrywkę w zupełnie nowy wymiar. Użytkownik zamiast wpatrywać się w niewielki ekran smartfona, będzie mógł szukać wirtualnych stworków w bardziej naturalny sposób. To niewątpliwie podniesie komfort zabawy, a być może gra dodatkowo zyska dzięki temu wiele nowych opcji.

Snapdragon XR2

Źródło

You may also like...