Nokia wprowadza do sprzedaży nowy telewizor z Androidem

Nokia wprowadza na rynek telewizor z Androidem. Odbiornik ma 55″, matrycę 4K HDR10 i współpracuje z cyfrowym pomocnikiem Google Assistant.

Coraz więcej firm zajmujących się produkcją smartfonów rozszerza swą działalność na inne gałęzie rynku. Obecnie przedsiębiorstwa coraz chętniej zabierają się za produkcję telewizorów, oferując nowoczesne odbiorniki w przystępnych cenach. Całkiem niedawno Xiaomi pokazało dwa nowe telewizory Mi TV5 oraz Mi TV5 Pro, a nieco wcześniej zapowiedziano Huawei Vision, wyposażony w nowoczesne technologie. Swój telewizor ma w planach także OnePlus oraz kilka innych firm.

Nokia to nie tylko smartfony

Telewizor ma również Nokia, która właśnie wprowadza go do sprzedaży w Indiach. Sprzęt ma nowoczesną i bardzo elegancką stylistykę podkreślaną przez wąskie ramki otaczające ekran. Wyposażono go 55″ wyświetlacz LED 4K HDR10 z panelem IPS oferującym 178 stopniowy kąt widzenia i kontrast na poziomie 1200:1. Panel dysponuje też certyfikatem Dolby Vision, systemem inteligentnego przyciemniania oraz jasnością 400 nitów.

telewizor z Androidem.

Odbiornik posiada czterordzeniowy procesor z 2,25 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Wyposażono go także w dwa złącza USB, trzy HDMI, WiFi i Bluetooth 5.0. Do sterowania funkcjami służy pilot z Bluetooth, wyposażony w dedykowany przycisk dla Google Assistant. Telewizor zintegrowano bowiem z cyfrowym pomocnikiem, umożliwiającym sterowanie za pomocą komend głosowych. Za dźwięk odpowiadają natomiast 24 W głośniki zestrojone przez specjalistów z JBL, wspierające Dolby Audio i DTS Surround.

Dzięki systemowi Android TV 9.0, sprzęt oferuje rozbudowane funkcje smart. Posiada dostęp do Google Play Store, więc użytkownik może na nim instalować aplikacje. Oprócz tego zainstalowano w nim aplikacje Netflixa, YouTube, Amazon Prime Video oraz wiele innych. Dodatkowo wyposażono go w Chromecasta, ułatwiającego streaming treści z zewnętrznych urządzeń.

telewizor z Androidem.

Dodam, że tak naprawdę Nokia nie jest producentem tego sprzętu, a jedynie dostawcą licencji. Produkcją i dystrybucją odbiornika zajmuje się firma Flipkart należąca do Walmartu. Telewizor z Androidem. pojawi się w sprzedaży już we wtorek i w przeliczeniu będzie kosztował około 600 dolarów.

Źródło

You may also like...