Opera wspiera kryptowaluty. Wersja dla Androida otrzymała wbudowany portfel

Opera potwierdziła wzbogacenie swej przeglądarki dla Androida o portfel kryptowaluty. Na razie obsługiwane jest tylko Ethereum i nie wiemy kiedy będą dodane inne waluty.

Ostry spadek kursu Bitcoina, który nastąpił w ostatnich tygodniach, ponownie zmniejszył zainteresowanie cyfrowym pieniądzem. Okazuje się jednak, że nie u wszystkich, gdyż firma Opera wzbogaciła właśnie swą przeglądarkę o funkcje wspierające wirtualne środki płatnicze. Jej aplikacja w wersji dla Androida, otrzymała bowiem wbudowany portfel kryptowaluty.

Nie jest to rzecz jasna dużym zaskoczeniem, gdyż firma już jakiś czas temu wspominała publicznie o swych planach. A teraz postanowiła je zrealizować, oferując użytkownikom swej przeglądarki możliwość przechowywania własnej kryptowaluty. Portfel pozwala nie tylko w bezpieczny sposób magazynować posiadane środki, ale też wykorzystywać je do przeprowadzania transakcji online. Całość zabezpiecza technologia blockchain, dając nam pewność że nasze pieniądze są całkowicie bezpieczne.

Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że na razie funkcjonalność nowej funkcji jest ograniczona tylko do Ethereum. Firma tłumaczy wybór tej kryptowaluty tym, że obecnie wzbudza największe zainteresowanie na rynku. Na chwilę obecną tylko taką kryptowalutę aplikacja obsługuje i producent na razie nie wspomina nic o dodaniu kolejnych. Mogą też korzystać z niej tylko użytkownicy Androida, gdyż na iOS w tej chwili nie jest dostępna.

Aby skorzystać z portfela kryptowaluty, wystarczy tylko zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji.

portfel kryptowaluty

Źródło: Operasoftware.com

You may also like...