Oppo zaprojektowało smartfon inny niż wszystkie

Oppo zaprezentowało kolejny patent na smartfona z nietypowymi rozwiązaniami. Koncepcja chińskiej firmy zakłada stworzenie urządzenia z wysuwanym dodatkowym ekranem.

Firma Oppo coraz bardziej specjalizuje się w sprzęcie z wysuwanymi dodatkowymi elementami. Jej model Find X posiada wysuwaną przednią kamerę, która dzięki mechanizmowi slidera wychodzi z górnej części obudowy. Ale nie jest to jedyny projekt wykorzystujący tego typu rozwiązanie.

Niedawno przedsiębiorstwo zaprezentowało model Oppo Reno, który niedługo wejdzie do sprzedaży, a kilka dni temu przedstawiło kolejnego slidera.

Teraz chińska firma zaprezentowała najnowszy patent na urządzenie, które jest co prawda sliderem, ale zupełnie innym niż wszystko co do tej pory widzieliśmy. Zamiast modułu kamery, z obudowy wysuwa się bowiem dodatkowy wyświetlacz. Patent opublikowany przez LetsGoDigital prezentuje dwie wersje konstrukcyjne. W pierwszej ekran wysuwa się z górnej krawędzi, natomiast w drugiej wychodzi z bocznej.

Dwuekranowe smartfony nie są dziś niczym niezwykłym. Na rynku jest dostępnych kilka modeli, posiadających dodatkowy wyświetlacz, zlokalizowany na tylnym panelu. Aby się do niego dostać, musimy więc obrócić urządzenie. Koncepcja Oppo wydaje się więc nieco bardziej funkcjonalna.

Dałoby się znaleźć kilka sposobów na wykorzystanie dodatkowego wyświetlacza. Na przykład podczas oglądania filmów, drugi ekran mógłby oferować przyciski do sterowania odtwarzaniem. W grach także byłby całkiem przydatny, oferując rozszerzone sterowanie. Niestety problemem może być kwestia wytrzymałości takiego smartfona, gdyż dodatkowy wyświetlacz bardziej narażałby go na uszkodzeniem.

Pamiętajmy jednak, że to tylko koncepcja, a producent wcale nie musi zmieniać jej w komercyjny produkt.

Oppo

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...