Oppo chce w najnowszym smartfonie ukryć boczne ramki

Szef firmy Oppo zaprezentował pierwszy smartfon z ukrytymi bocznymi tamkami. Projekt nazywa się Waterfall screen i wygląda bardzo interesująco.

Chińscy producenci smartfonów nie boją się stosować w swym sprzęcie różnych innowacji, które podnoszą atrakcyjność ich sprzętu. Przykładem tego jest chociażby czytniki odcisków palców zintegrowane z wyświetlaczem oraz wysuwane kamery do selfie. To tylko kilka przykładów pomysłów stosowanych w urządzeniach produkowanych przez azjatyckie firmy. A kolejnym kierunkiem w którym podążają jest eliminacja ramek otaczających wyświetlacze.

W zeszłym tygodniu informowałem o smartfonie Vivo Nex 3, w którym wyświetlacz będzie zajmował 100 procent powierzchni przedniego panelu. Bardzo podobną koncepcję ma również firma Oppo.

Jej wice prezes Brian Shen zaprezentował na platformie Weibo zdjęcia prototypu smartfona z rozwiązaniem o nazwie Waterfall Screen. Zastosowane w urządzeniu zakrzywienie wyświetlacza sprawia, że boczne ramki są praktycznie niewidoczne. Podobnie jak w wodospadzie woda spada za krawędź urwiska, tak i w tym przypadku wyświetlacz schodzi do krawędzi pod kątem aż 88 stopni. Dzięki temu, gdy patrzymy na telefon na wprost, boczne ramki są praktycznie całkowicie niewidoczne.

Oczywiście konstrukcja ukrywa tylko ramki boczne. Górna i dolna nadal są zauważalne, choć producent także zmniejszył ich szerokość. Natomiast przednia kamera, tak jak w wielu innych modelach tego producenta, wysuwa się z obudowy gdy jest potrzebna, więc nie zaburza wyglądu.

Oczywiście mogą pojawiać się pytania dotyczące komfortu użytkowania takiego sprzętu. Skoro wyświetlacz jest tak mocno zakrzywiony, to trzymanie telefonu w dłoni może powodować przypadkowe aktywacje. Szczególnie że jak wynika ze zdjęć, ikony aplikacji zachodzą na wygięte krawędzie.

Pamiętajmy jednak, że jest to tylko prototyp, więc w finalnej wersji urządzenia ta kwestia będzie odpowiednio dopracowana.

Waterfall screen

Waterfall screen

Źródło: Weibo.com

You may also like...