Samsung przypadkiem potwierdził Galaxy Note 10+

Wiemy już na pewno, że kolejny Note będzie miał brata. Samsung przypadkiem potwierdził właśnie istnienie modelu Galaxy Note 10+.

Samsung już od kilku lat w przypadku serii Galaxy S realizuje koncepcję wielu modeli. Oprócz standardowej wersji, firma wypuszcza także wariant Plus, posiadający nie tylko większy wyświetlacz, ale również nieco inną specyfikację techniczną. Dotychczas ta strategia nie dotyczyła jednej rodziny, mianowicie Galaxy Note. W tym roku sytuacja jednak diametralnie się zmieni.

Już od pewnego czasu mówiło się nieoficjalnie, że oprócz standardowego Note 10, pojawi się również wariant Galaxy Note 10+. Samsung właśnie potwierdził te doniesienia. Na słowackiej oraz rumuńskiej stronie wsparcia pojawiła się informacja na temat nowego sprzętu o numerze modelowym SM-N975F. Na stronie znajdziemy także informację, że smartfon będzie miał 256 lub 512 GB pamięci flash oraz dostanie hybrydową kartę SIM.

Galaxy Note 10+ naprawdę istnieje

Nie wiemy na razie co dokładnie może to oznaczać. Możemy jednaj domyślać się, że chodzi o rozwiązanie podobne do stosowanego w iPhone’ach, które obsługują fizyczną kartę SIM oraz eSIM. Jego systemem operacyjnym będzie oczywiście Android 9 Pie.

Do informacji Samsunga swoje dołożyły również znane źródła przecieków. Roland Quandt ujawnił wersje kolorystyczne nowego modelu. Będą to: Aura Glow, Aura Black i Aura White. To na początek, gdyż później pojawią się zapewne inne warianty.

Z poprzednich przecieków wynika, że smartfon dostanie 6,8″ wyświetlacz Dynamic AMOLED o rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli. Dla porównania standardowy Note 10 ma 6,3″ Dynamic AMOLED o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli. Na wyposażeniu produktu znajdziemy również 12 GB RAM oraz 4300 mAh baterię. Różnice w specyfikacji będą również dotyczyły tylnych kamer. Standardowy model ma potrójną z 2-krotnym zoomem optycznym. Galaxy Note 10+ otrzyma natomiast poczwórną, z czego czwartą będzie sensor 3D ToF. Służy on do gromadzenia informacji pomagających wykonywać zdjęcia portretowe oraz do zastosowań rzeczywistości rozszerzonej.

Prezentacja nowego modelu zapewne również odbędzie się 7 sierpnia.

Galaxy Note 10

Galaxy Note 10+

Źródło: Phonearena.com

You may also like...