T-Mobile potwierdza Oreo na Galaxy S6 i Galaxy Note 5

Użytkownicy smartfonów z rodziny Galaxy S6, S6 edge oraz Galaxy Note 5 mogą odetchnąć z ulgą. Operator T-Mobile potwierdził, że Samsung udostępni tym modelom Androida 8.0 Oreo.

Lista smartfonów Samsung, które na pewno dostaną Androida 8.0 Oreo jest już znana od dawna, lecz nie było na niej starszych flagowców firmy. Chodzi o takie modele, jak rodzina Galaxy S6 oraz Galaxy Note 5. Telefony wkrótce skończą trzy lata i zasadniczo nie kwalifikują się do aktualizacji.

W sieci pojawiały się jednak plotki dające nadzieję posiadaczom tego sprzętu, że oni również dostaną aktualizację. I tak właśnie będzie, gdyż potwierdził ją operator T-Mobile. Na stronie wsparcia pojawiła się informacja, że na mocy współpracy z firmą, Samsung wypuści aktualizację na S6, S6 edge+ oraz Note 5.

Operator potwierdził Oreo jedynie na te trzy modele flagowców Samsunga. Nie wiadomo więc czy inne starsze telefony również mogą go dostać. Oczywiście operator potwierdził, że aktualizację otrzymają modele z jego firmowym oprogramowaniem, więc trudno powiedzieć czy trafi ona także na telefony z czystym Androidem.

Galaxy S6

Źródło: Neowin.net

You may also like...

2 komentarze

  1. Piti pisze:

    No i tak jak mówiłem. Oreo będzie dla S6

  2. zynny pisze:

    i fajnie, Oreo jest dobre, brakowało mi na Note