Osobisty klimatyzator Metaura Pro schłodzi lub ogrzeje nasze ciało

Na Indiegogo znajdziemy bardzo ciekawy klimatyzator Metaura Pro. To urządzenie noszone, które potrafi nie tylko schłodzić, ale też ogrzać nasze ciało, więc nadaje się na lato, jak i zimę.

Latem upały dają się nam we znaki, natomiast mroźne zimy sprawiają, że nie chce się wychodzić z ciepłego domu. Powstało jednak urządzenie, które może sprawić, że zarówno letnie jak i zimowe miesiące staną się bardziej znośne. Nazywa się Metaura Pro i jest noszonym klimatyzatorem z funkcją grzania.

Gadżet pojawił się na platformie Indiegogo i w błyskawicznie zebrał ponad 1,2 mln zł wsparcia na rozpoczęcie produkcji. Taki duże wsparcie projektu nie powinno jednak dziwić, gdyż jest on bardzo interesujący. Urządzenie jest bowiem opaską zakładaną na kark, która potrafi bardzo skutecznie schłodzić naszą skórę, dmuchając na nią chłodnym powietrzem. W trybie wentylatora powietrze jest o około 4 stopnie Celsjusza chłodniejsze od temperatury otoczenia. W trybie chłodzenia, może natomiast mieć aż 10 stopni Celsjusza mniej.

Metaura Pro

Produkt wykorzystuje efekt Peltiera, a jego działanie opiera się na wytwarzanej różnicy temperatur, która powoduje zamianę gorącego powietrza w chłodniejsze. Co ciekawe, temperaturę można regulować w zakresie od 16 do 55 stopni Celsjusza. Dzięki temu urządzenie będzie nas latem chłodziło, natomiast zimą grzało, ułatwiając przetrwanie mrozów.

Metaura Pro

Sprzęt ma AI, która automatycznie reguluje temperaturę, wykorzystując w tym celu sensor NTC, który w czasie rzeczywistym monitoruje temperaturę ciała. Urządzenie posiada również moduł Bluetooth umożliwiający sparowanie go ze smartfonem. Wówczas za pomocą aplikacji, można ustawiać parametry jego pracy.

Metaura Pro

Klimatyzator wykorzystuje do działania baterię, która wystarcza na około 8 godzin pracy. Natomiast jej ponowne uzupełnienie za pomocą 22 W ładowarki, zajmuje około 2,5 godziny.

Metaura Pro można już zamawiać na Indiegogo , gdzie w przeliczeniu na złotówki kosztuje 1179 zł. Dystrybucja sprzętu właśnie ruszyła.

Źródło

You may also like...