Parker – zabawka dla dzieci z technologią AR

Technologia AR już od jakiegoś czasu wykorzystywana jest w zabawkach dla dzieci. Jednym z produktów wykorzystujących te rozwiązanie jest zabawka miś Parker, opracowana przez firmę Seedling.

Parker z pozoru wygląda jak zwykła pluszowa zabawka, którą dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie. I w zasadzie jest to standardowa maskotka, w której nie znajdziemy żadnej elektroniki. Jedynym elementem zdradzającym nam, że mamy do czynienia z czymś więcej, jest dziwny wzór umieszczony na jego tułowiu.

Nie jest to bynajmniej wzór przypadkowy, lecz specjalnie zaprojektowany do współpracy z dedykowaną aplikacją mobilną na iOS. Zabawka uczyć ma dzieci empatii oraz odpowiedzialności w stosunku do innych istot, a przy okazji je edukować.

zabawka

Zabawka łączy rzeczywiste obiekty z cyfrowymi, co stwarza wiele nowych możliwości. Po skierowaniu kamery tabletu lub smartfonu, można więc zajrzeć do wnętrza misia, sprawdzając jak działają jego organy wewnętrzne oraz jak wygląda szkielet. Trzeba też opiekować się pluszowym przyjacielem, gdy jest chory lub bawić się z nim, gdy jest smutny.

zabawka

Parker dostępny jest m.in. w sklepach Apple w cenie 59,95 dolarów.

Źródło: Seedling.com

You may also like...