Patent Xiaomi eliminuje największą wadę składanych smartfonow

Xiaomi opatentowało technologię, która może wyeliminować największą wadę składanych smartfonów. Zapobiega bowiem zagnieceniu wyświetlacza w dłuższej perspektywie czasu.

Wielu ekspertów uważa, że składane smartfony są przyszłością urządzeń mobilnych. Na razie takie urządzenia produkują tylko cztery firmy, jak Samsung, Motorola, Huawei oraz Royole, ale wkrótce może ich być znacznie więcej. Duże zainteresowanie takim sprzętem wyraża również koncern Xiaomi, który pracuje nad związanymi z nim technologiami. Niektóre z nich mogą zrewolucjonizować składaki, pozbawiając ich obecnych wad.

Składane urządzenia dzielą się na dwa typy, mianowicie pierwsze rozkładają się w tablet, natomiast drugie przypominają dawne telefony z klapką. Niestety największą wadą obu tych konstrukcji są zagniecenia wyświetlacza w miejscu jego zgięcia. Takie urządzenie jest bowiem składane i rozkładane tysiące razy, więc pofałdowania panelu po prostu nie da się uniknąć, gdyż wynika to z budowy tego sprzętu.

Xiaomi

Xiaomi stworzyło jednak rozwiązanie tego problemu. Kilka dni temu opublikowano najnowszy patent chińskiej firmy opisujący specjalną konstrukcję redukującą ryzyko pojawienia się na wyświetlaczu zagniecenia.

Według dokumentacji projekt obejmuje dwie konstrukcje podtrzymujące elastyczny panel ekranu. Druga konstrukcja, która znajduje się blisko wyświetlacza, jest odkształcalna. W związku z tym, gdy urządzenie jest zamknięte, w dłuższej perspektywie czasowej na zmniejsza się szansa na pojawienie się zagniecenia.

Nie wiemy na razie czy ten pomysł faktycznie działa. Przekonamy się o tym dopiero wówczas, gdy Xiaomi wprowadzi do sprzedaży składany smartfon. Wiemy, że chiński koncern pracuje już nad takim urządzeniem o roboczej nazwie Cetus. Sprzęt będzie miał procesor Snapdragon, 108 MP aparat oraz Androida 11 z nakładką MIUI 12. Mogliśmy go zobaczyć na zdjęciach publikowanych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Xiaomi

Źródło

You may also like...