Pecetowe Grand Theft Auto 5 na torrentach to pułapka na naiwnych

Grand Theft Auto 5 to bez wątpienia największa premiera tego roku i miliony osób czekają z niecierpliwością, aż będą mogły zagrać w ten ciekawie zapowiadający się tytuł. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ hakerzy wykorzystują ten fakt do własnych celów.

Jak wiadomo GTA 5 nie wyjdzie na pecety, lecz wyłącznie na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wielu graczy liczy jednak na to, że Rockstar w tajemnicy pracuje nad komputerową wersją i ten fakt wykorzystują hakerzy. Cyberprzestępcy wpuszczają do torrentów rzekomo pecetową wersję gry informując, iż jest to wyciek z serwerów Rockstara.

Wielu graczy rzuca się na podsunięty im plik, naiwnie sądząc, iż jest to prawdziwa gra i wkrótce będą mogli bawić się do upadłego. Tymczasem pobierają grę The Cave stworzoną przez studio Double Fine z przerobionym installerem, w dodatku naszpikowaną wirusami oraz trojanami.

Osoby decydujące się na pobranie pliku, są dodatkowo proszone o wypełnienie ankiety, która ponoć zapewni im klucz potrzebny do uruchomienia gry. Należy w niej podać swój prawdziwy numer komórki, na który ponoć zostanie wysłany wspomniany CD-Key. Jak można się domyśleć, żaden klucz nie przyjdzie, za to nasz numer zostanie dodany do kilku serwisów i zaczniemy otrzymywać SMS’y Premium, które szybko wyczyszczą nam portfel.

Jednym słowem, jeśli przypadkiem zobaczycie gdzieś w sieci P2P wyciek pecetowego GTA 5, to nie pobierajcie tego, gdyż tylko stracicie pieniądze.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...