Samsung pozwany za wybuch Galaxy S6 Active

Pozwy wytaczane koreańskiemu gigantowi nie ograniczają się tylko do Galaxy Note 7. Dotyczą także innych modeli smartfonów i przed kalifornijskim sądem wytoczono właśnie kolejny, który ma związek z samozapłonem Galaxy S6 Active.

Pozew złożył Brandon Covert wraz z żoną, a dotyczy on modelu Galaxy S6 Active, który zapalił się w środku nocy. Zdaniem poszkodowanego, takie przypadki zdarzają się już od kilku lat.Małżeństwo wytoczyło Samsungowi proces związany z incydentem, który miał miejsce 2 sierpnia tego roku. W środku nocy obudziła ich głośna eksplozja przypominająca wystrzał z broni palnej. Zauważyli, że leżący na toaletce Galaxy S6 Active, pali się niczym pochodnia, strzelając płomieniami na wysokość 13 cm i szybko wypełniając pomieszczenie dymem.

Mężczyzna próbował stłumić ogień kładąc na smartfona koszulkę, ale nic to nie dało, więc podniósł go przez materiał i zaniósł do kuchennego zlewu. To co z niego z niego zostało to kupka stopionego plastiku, metalu oraz szkła.

Małżeństwo wspomina w pozwie o ponad 30 konsumenckich raportach dotyczących zagrożeń ze strony urządzeń tej firmy, które sięgają 2011 roku. Domaga się od producenta odszkodowania w nieustalonej wysokości. Ma ono pokryć koszty wymiany uszkodzonych mebli oraz być rekompensatą za to, że z powodu toksycznego dymu, przez kilka dni nie mogli korzystać z sypialni.

Źródło: Theguardian.com

You may also like...