Pecetowe GTA 5 zaraża wirusami

Pecetowcy nadal nie mogą się doczekać własnej wersji największego tegorocznego hitu, jakim jest Grand Theft Auto 5. Hakerzy wykorzystują ten fakt i zaczynają używać wspomnianej gry do rozpowszechniania groźnych wirusów.

Zapewne zdążyliście już zobaczyć na torrentach plik o sugerujący pecetową wersję gry, który waży 18 GB. Ma to wmawiać graczom, iż chodzi o wyciek tak oczekiwanej pecetowej edycji Grand Theft Auto 5.

Tymczasem prawda jest taka, że Rockstar na razie nie zapowiedział GTA 5 na pecety, więc każdą informację sugerującą, że jest inaczej, szczególnie jeśli pojawia się na torrentowych stronach, należy traktować jako oszustwo. W tym wypadku nie jest inaczej i okazuje się, że to co jest na torrentach, a więc rzekomy instaler gry, to plik, którego celem jest wyłącznie zarażenie naszego komputera pełnym zestawem robaków, wirusów oraz innego śmiecia.

Pamiętajcie, piractwo to łamanie prawa, a w tym wypadku także poważne zagrożenie dla naszych danych. Jeśli więc zobaczycie gdzieś taki plik, pod żadnym pozorem nie uruchamiajcie go na Waszym komputerze. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą i kilka tysięcy komputerów zdążyło się już zarazić.

Grand Theft Auto 5

Źródło: Wccftech.com

You may also like...