Pentagon stworzył nowy zespół do badania przypadków UFO

Departament Obrony stworzył nowy zespół, który będzie analizował doniesienia dotyczące UFO, pochodzące z całego kraju. Powodem jego stworzenia są obawy o bezpieczeństwo narodowe.

Nie jest tajemnicą, że w wielu krajach od lat widywane są niezidentyfikowane obiekty latające zwane potocznie UFO. Oficjalnie nie wiadomo czym są te pojazdy, choć istnieje wiele teorii mówiących, iż mogą należeć do przedstawicieli obcych cywilizacji. Tylko w naszej galaktyce są bowiem miliony planet, więc błędem byłoby zakładać, że jesteśmy w kosmosie sami.

Pentagon będzie badał doniesienia o UFO

W ostatnich latach liczba obserwacji UFO nad Stanami Zjednoczonymi mocno się nasiliła, więc amerykański rząd ponownie zamierza tę kwestię zbadać. Pentagon poinformował o powołaniu do życia nowego zespołu, który zajmie się analizą doniesień o tajemniczych obiektach, napływających z całego kraju. Zespół Airborne Object Identification and Management Synchronization Group (AOIMSG) będzie następcą poprzedniego zespołu
Unidentified Aerial Phenomena Task Force (UAPTF), który stworzono wspólnie z marynarką wojenną.

Celem grupy zadaniowej AOIMSG, będzie zsynchronizowanie wysiłków rządu USA w celu wykrycia niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych (UAP), wcześniej znanych jako UFO. Grupa będzie również pracować nad analizą i, jeśli to konieczne, łagodzeniem wszelkich zagrożeń stwarzanych przez te UAP. Przynajmniej jeśli chodzi o bezpieczeństwo narodowe i loty, szczególnie w przypadkach, gdy obiekty pojawiają się w przestrzeni powietrznej specjalnego przeznaczenia (SUA).

UFO

Po wielu miesiącach oczekiwania, wywiad USA udostępnił publicznie swój raport dotyczący UFO. Liczy on 9 stron, jednak trzeba zaznaczyć, że utajnioną wersję tego dokumentu wcześniej zaprezentowano członkom Kongresu. Jego szczegóły pozostają jednak nieznane.

Dokument ujawnia 144 raporty o obserwacjach sporządzone przez nieokreślone źródła rządowe, z których 143 uznano za niezidentyfikowane. Co ciekawe, aż 80 obserwacji dokonano przy pomocy wielu czujników, gdyż UAP często przerywały zaplanowane ćwiczenia wojskowe.

Raport ujawnił również, że 21 incydentów obejmowało obserwację “niezwykłych wzorców ruchu UAP lub charakterystyk lotu”. Chodzi tu m.in., o poruszanie się pod wiatr lub pozostawania nieruchomo na wietrze, nagłe zmiany w ruchu lub poruszania się z dużą prędkością pomimo braku wyraźnego napędu źródło.

Choć amerykański rząd przez lata zaprzeczał wszelkim doniesieniom o UFO, to w ostatnich latach sytuacja mocno się zmieniła. W sieci pojawiło się bowiem kilka filmów prezentujących niezidentyfikowane obiekty zarejestrowanych przez wojsko, których autentyczność Departament Obrony potwierdził w kwietniu zeszłego roku.

Filmy zawierają dialogi pilotów, którzy wyrażają zaskoczenie i zakłopotanie obiektami, w tym jednym poruszającym się szybko pod wiatr.

Źródło

You may also like...