Philips pokazał biurowy monitor z 10-bitową matrycą IPS

Holenderski Philips wprowadza na polski rynek nowy model monitora przeznaczonego do pracy. Biurowy monitor Philips 272B8QJEB dysponuje 27-calowym ekranem oraz 10-bitową matrycą IPS, zapewniającą doskonałe odwzorowanie barw.

Do polskich sklepów trafił właśnie najnowszy monitor Philipsa, zaprojektowany do pracy w środowisku graficznym. Model Philips 272B8QJEB został wyposażony w matrycę IPS, oferującą rozdzielczość QHD, a więc idealną do tworzenia prezentacji lub pracy z oprogramowaniem CAD/CAM

Model 272B8QJEB to przedstawiciel najnowszej generacji monitorów B8, zaprojektowanych z myślą o zastosowaniach biurowych. 27-calowy ekran wykorzystuje 10-bitową matrycę IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD). Poszerzoną przestrzeń barw (1,07 mld kolorów) oraz lepsze odwzorowanie szczegółów docenią szczególnie projektanci stron WWW oraz osoby pracujące z programami graficznymi.

Zastosowaną w monitorze Philips 272B8QJEB matową matrycę cechuje czas reakcji 4 ms (GtG) i wsparcie dla technologii Adaptive-Sync. Jasność podświetlania ekranu wynosi 250 cd/m², a typowy współczynnik kontrastu to 1000:1. Matryca oferuje także dwa rozwiązania, które są w stanie ograniczyć zmęczenie wzroku związane z wielogodzinną pracą przed monitorem. Pierwszym jest Flicker-Free, który ogranicza migotanie wyświetlacza. Natomiast LowBlue redukuje emisję niebieskiego światła niekorzystnie wpływającego na sen.

Philips 272B8QJEB posiada nową edycję podstawy SmartErgoBase, która pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie urządzenia na biurku. Podstawa ma regulację wysokości i pochylenia ekranu w szerokim zakresie oraz pozwala na przekręcenie ekranu o 90 stopni (pivot). Monitor nadaje się także do montażu w konfiguracjach wielkoekranowych, na uchwytach kompatybilnych z systemem VESA. W tym celu wystarczy tylko zdemontować podstawę. Obudowa modelu 272B8QJEB została wykonana z matowego plastiku, w 85% pozyskanego z recyklingu (zgodność z normą TCO Edge).

Monitor posiada wbudowany aktywny hub USB z czterema portami (2x USB 3.0 i 2x USB 2.0). Jeden z portów wspiera tryb szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Użytkownik znajdzie tu zarówno złącza Display Port 1.2 oraz HDMI, jak i porty VGA oraz DVI. Możliwe jest więc podłączenie monitora zarówno do nowoczesnej stacji roboczej lub laptopa, jak i do często spotykanych w biurach komputerów starszej generacji. Konfigurację uzupełniają głośniki stereo o mocy 2 x 2 W.

Philips 272B8QJEB cechuje się bardzo niskim zużycie energii – zaledwie 20,5 W przy swojej przekątnej 27 cali. W trybie ECO zużycie można ograniczyć do 16,7 W, spełnia więc rygorystyczne wytyczne certyfikatu EnergyStar 7.0.

Biurowy monitor Monitor Philips 272B8QJEB trafi do sprzedaży w Polsce w kwietniu. Sugerowana przez producenta cena detaliczna tego modelu wynosi 1119 zł.

Biurowy monitor

Źródło: Sarota.pl

You may also like...