Photoshop na iPada wreszcie zyska wszystkie funkcje

Adobe zapowiedziało zmianę swej strategii biznesowej, dotyczącej iPada. Firma potwierdziła, że już w przyszłym roku jego posiadacze dostaną pełną wersję aplikacji Photoshop.

iPad to sprzęt służący nie tylko do rozrywki, ale też umożliwiający pracę z profesjonalnym oprogramowaniem. Firma Adobe zdaje się jednak tego nie dostrzegać, stąd jej dziwna polityka dotycząca tego tabletu, w ramach której nie dostaje oprogramowania o pełnej funkcjonalności. To się jednak niebawem zmieni i wkrótce mobilny Photoshop będzie taki jak powinien być.

Informację tę potwierdził Scott Belsky, jeden z pracowników firmy Adobe. W rozmowie z mediami poinformował, że trwają już prace nad całkowicie nową międzyplatformową wersją popularnego programu. Na razie szczegóły nie są jeszcze znane, lecz plotki sugerują, że plan zostanie oficjalnie ogłoszony w październiku, podczas dorocznej konferencji firmy.

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, z pewnością ucieszy to posiadaczy tego modelu tabletu. Wprawdzie na iPada nie brakuje oprogramowania Adobe, gdyż dostępne są takie programy jak Photoshop Express, Lightroom, Mic i Fix, ale nie oferuje ono takiej samej funkcjonalności jak desktopowe wersje.

Photoshop

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...