Chińscy bukmacherzy stracili 1,5 mld dolarów w kryptowalucie

Chińskie władze rozbiły szajkę bukmacherów, obsługujących zakłady tegorocznego mundialu. Wartość zakładów oszacowano na 1,5 mld dolarów w kryptowalucie.

Media donoszą o ogromnym sukcesie chińskiej policji w zwalczaniu nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze z prowincji Guangdong rozbili bowiem szajkę bukmacherów umożliwiających obstawianie meczy piłkarskich tegorocznego mundialu. Wartość dokonanych zakładów wyniosła 1.5 mld dolarów w kryptowalucie.

Hazardowy syndykat działał od ośmiu miesięcy, ukrywając się w dark necie i przyjmując zakłady wyłącznie w kryptowalutach, mianowicie bitcoinach, ethereum oraz litecoinach. Biznes wprawdzie nie reklamował się w internetowych wyszukiwarkach, ale i tak był niezwykle popularny. Z jego usług korzystało ponad 330 tysięcy osób z całego świata. Dla syndykatu pracowało także 8000 agentów, którzy działając według schematu piramidy, rekrutowali nowych członków w zamian za prowizję od ich zakładów.

Zarządzaniem syndykatem zajmowało się sześciu głównych podejrzanych, którzy zostali zatrzymani przez policję. Zamrożono też należące do nich fundusze, w tym 5 mln juanów na kontach bankowych oraz 10 mln juanów w kryptowalucie. Jest to około odpowiednio 2,75 mln oraz 5,5 mln zł.

W związku z nielegalnymi zakładami w meczach Pucharu Świata, chińska policja zatrzymała dotychczas 540 osób i przejęła fundusze o wartości 260 mln juanów (około 143 mln zł).

1,5 mld dolarów w kryptowalucie

Źródło: Scmp.com

You may also like...