Pierwsza partia iPhone X wysłana do sklepów

Apple powoli przygotowuje się do premiery modelu iPhone X. Foxconn wysłał już do sklepów pierwszą partię tego smartfona, liczącą 46 500 egzemplarzy.

Plotki sugerujące kolejne opóźnienie premiery modelu iPhone X, mogą być nieprawdziwe, ale nie da się zaprzeczyć, że dostępność tego sprzętu będzie mała. Na kilkanaście dni przed debiutem, wyprodukowano niecałe 50 tys. egzemplarzy.

Eksperci już od kilku tygodni przekonują nas, że najbardziej oczekiwany smartfon koncernu Apple, może być niezwykle trudno dostępny. Wielu specjalistów twierdzi bowiem, że stopień złożoności podzespołów sprawił, że dostawcy części nie są w stanie wyrobić się z zamówieniami. Największe problemy sprawia wyświetlacz OLED o nietypowym kształcie oraz kamera, którą wykorzystywać będzie funkcja Face ID, mająca zastąpić czytnik biometryczny.

Niektórzy sugerowali wręcz, że z tego powodu zaplanowana na 3 listopada premiera, może się po raz kolejny opóźnić. To raczej mało prawdopodobne, ale niemal na pewno telefon będzie niezwykle trudno zakupić. Zdaniem jednego z analityków, problemy te potrwają aż do połowy przyszłego roku.

Specjaliści mogą mieć racę. Jak donosi serwis DigiTimes, Foxconn przesłał właśnie pierwszą partię urządzeń liczącą 46 500 sztuk, która trafi do Holandii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zważywszy na fakt, że do premiery pozostało nieco ponad dwa tygodnie, to chińskiej fabryce raczej nie uda się przygotować tylu egzemplarzy, by w pełni zaspokoić popyt.

Foxconn wprawdzie zamierza zwiększyć tempo produkcji ze 100 do 400 tys. sztuk tygodniowo, ale i tak będą problemy z nabyciem tego sprzętu. Jeśli pieniądze nie stanowią dla Was problemu i macie ochotę kupić model iPhone X, to zapraszam do tego sklepu.

iPhone X

Źródło: Digitimes.com

You may also like...