Pierwszy benchmark potwierdza dużą wydajność Snapdragona 898

Geekbench przetestował najnowszego smartfona Vivo V2102A wyposażonego w procesor Snapdragon 898. Benchmark pokazuje sporą moc drzemiącą w najnowszym układzie Qualcomma.

Od pewnego czasu wiemy już, że inżynierowie Qualcomma pracują nad kolejnym mobilnym układem z rodziny Snapdragon. Będzie to Snapdragon 898 oznaczony numerem modelowym SM8450, którego niebawem ujrzymy w wielu topowych smartfonach.

Potwierdzono już, że układ będzie produkowany z wykorzystaniem 4 nm litografii. Ma również oferować 20 procentowy wzrost wydajności w porównaniu do poprzednika. Pierwszy wynik zaprezentowany przez Geekbench zdaje się potwierdzać te zapowiedzi. Benchmark przetestował nowy układ w najnowszym smartfonie Vivo o roboczej nazwie Vivo V2102A.

Jak widać na załączonym obrazku, procesor w teście jednego rdzenia uzyskał wynik 720 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni było to 1919 punktów. To wynik znacznie przewyższający osiągi smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Na przykład w teście wielu rdzeni iPhone 12 Pro osiągnął tylko 1575 punktów. Natomiast Samsung Galaxy S21 Ultra 5G z Exynosem 2100 uzyskał 929 punktów.

Snapdragon 898 wykorzystuje podwójną architekturę Part 3400 oraz jednostkę graficzną Adreno 730. Posiada łącznie 8 rdzeni, natomiast jego główne taktowanie wynosi 1,78 GHz. Poczynione zmiany mają także zapewnić znaczną redukcję zużycia energii, co oczywiście korzystnie wpłynie na czas pracy sprzętu.

Według wcześniejszych przecieków, produkcją tego układu zajmie się Samsung oraz TSMC. Pierwszą marką, która wykorzysta najnowsze dziecko Qualcomma w swym sprzęcie, będzie prawdopodobnie chińskie Vivo. Nieco później pojawi się także wariant Plus, którego premiera odbędzie się w drugim kwartale przyszłego roku. Na szczegóły dotyczące jego wydajności, trzeba więc będzie trochę poczekać.

Snapdragon 898 first Geekbench

Źródło

You may also like...