Pixel 4 obsłużymy bez dotykania ekranu. Umożliwi to technologia Soli

Google chwali się kolejnymi rozwiązaniami technicznymi, które znajdziemy w Pixel 4. Najnowszą technologią, która do niego trafi jest Soli, mająca obsługiwać system wykrywania ruchu.

Smartfony Google dotychczas nie mogły pochwalić się wieloma nowymi rozwiązaniami technicznymi. Amerykański koncern skupiał się głównie na zapewnieniu płynności działania oraz jakości zdjęć. Rywale jednak nie śpią i opracowują nowe technologie podnoszące atrakcyjność ich sprzętu.

Firma z Mountain View nie ma więc wyjścia i także postanowiła sięgnąć po nowe pomysły. Koncern ujawnił właśnie, że w modelu Pixel 4 znajdzie się technologia Soli, która będzie odpowiadała za funkcję wykrywania ruchu. Jest ona dziełem zespołu ATAP (Zaawansowanych Projektów i Technologii), który skupia się na tworzeniu nowoczesnych gadżetów oraz innowacyjnego wzornictwa.

Do obsługi Pixel 4 nie potrzebujemy ekranu

Soli jest swego rodzaju radarem, którego poddano miniaturyzacji aby pasował do smartfonów, a nawet urządzeń noszonych. W nowym smartfornie będzie odpowiadał za funkcję Motion Sense, czyli wykrywania ruchu. Radar umieszczony w górnej krawędzi urządzenia będzie śledził ruch wokół telefonu, umożliwiając interakcję za pomocą dłoni. Wykonując ruch ręką przełączymy utwór, wyciszymy alarm, czy też przychodzące połączenia. To naturalnie dopiero początek wykorzystania nowej technologii, gdyż w przyszłości będzie wykonywała wiele innych zadań.

Pixel 4 otrzyma również funkcję odblokowania sprzętu za pomocą skanowania twarzy. Nie jest to wprawdzie żadna nowość, ale w smartfonie Google będzie działała zupełnie inaczej. W urządzeniach innych firm, musimy w odpowiedni sposób ustawić się, by smartfon mógł odczytać naszą twarz, a następnie należy przesunąć palcem po ekranie.

Dzięki technologii Soli urządzenie samodzielnie wykryje gdy po nie sięgniemy, a wówczas automatycznie włączy sensor Face Unlock. W porównaniu do akcelerometru znacznie skróci to czas wybudzenia telefonu.

Odblokowanie sprzętu nie będzie jedynym zastosowaniem funkcji Face Unlock. Google umożliwi bowiem wykorzystanie jej do autoryzacji płatności. Obecnie robimy to za pomocą kodu lub odcisku palca. W przyszłości Android umożliwi jednak zatwierdzanie transakcji także w inny sposób. Dla zachowania bezpieczeństwa, dane biometryczne mają znajdować się w smartfonie i będą chronione procesorem Titan M.

Prezentacja Pixel 4 odbędzie się w październiku, więc wówczas poznamy wszystkie funkcje nowego sprzętu. A na pewno Google wyposaży go w więcej ciekawych rozwiązań.

Pixel 4

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...