Pixel 4a będzie tańszy od iPhone’a SE

Wyciekła cena najnowszego smartfona Google Pixel 4a. Nowy produkt amerykańskiego koncernu będzie oferowany za kwotę 349 dolarów, a więc taniej niż iPhone SE.

Od pewnego czasu koncern Google przygotowuje kolejny model smartfona z rodziny Pixel. Model Pixel 4a nie będzie jednak flagowcem, lecz sprzętem ze średniej półki, pozbawionym wielu funkcji dla obniżenia ceny. Znamy już niemal pełną specyfikację nadchodzącego sprzętu, lecz dotąd nie wiedzieliśmy nic o jego cenie.

Dzięki serwisowi 9to5Google, wiemy już jednak ile trzeba będzie za niego zapłacić. Nowy sprzęt w podstawowej wersji wyposażonej w 128 GB pamięci, będzie dostępny za kwotę 349 dolarów. W porównaniu do poprzedniej generacji kosztującej 399 dolarów za wersję 64 GB, jest więc znacznie bardziej atrakcyjna.

Z tego co wiemy, to Pixel 4a posiada 5,81-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+. Pod maską pracuje procesor Snapdragon 730 z jednostką graficzną Adreno 618 oraz 6 GB RAM. Możliwości dotyczące robienia zdjęć oraz nagrywania filmów nie będą jednak zbyt rozbudowane. Smartfon zaoferuje bowiem pojedynczy 12,2 MP aparat z tyłu oraz 8 MP kamerę do selfie.

Bateria tego modelu będzie natomiast miała pojemność 3080 mAh, zaś współpraca z 18 W systemem ładowania powinna skrócić czas jego uzupełnienia. Specyfikacja nie robi więc dużego wrażenia, ale dzięki temu za smartfon zapłacimy 349 dolarów, a więc mniej od kosztującego 399 dolarów iPhone’a SE.

Premiera Pixel 4a powinna początkowo miała odbyć się pod koniec maja, lecz producent zdecydował o przełożeniu jej na początek czerwca.

Pixel 4a

Źródło

You may also like...