Spotify przywraca wsparcie dla Safari

Po trzech latach przerwy Spotify przywraca webowy odtwarzacz dla przeglądarki Safari. Użytkownicy iOS będą więc znowu mogli w ten sposób korzystać z popularnego serwisu.

W 2017 roku Spotify bez żadnego wyjaśnienia zakończyło wsparcie dla przeglądarki Safari. Użytkownicy sprzętu Apple utracili w ten sposób możliwość słuchania muzyki za pomocą dostępnego w niej webowego odtwarzacza. Serwis nie wyjaśnił powodów swej decyzji, lecz nieoficjalnie spekulowano, że ma to coś wspólnego z modułem szyfrowania treści Widevine. Technologia zarządzania cyfrowymi prawami, nie była bowiem wspierana przez Apple.

Sytuacja jednak się zmieniła, gdyż Spotify właśnie przywróciło wsparcie dla Safari. Użytkownicy serwisu Reddit zauważyli, że mogą znowu korzystać z platformy za pomocą odtwarzacza dostępnego z poziomu przeglądarki.

Serwis muzyczny nie chwali się tą zmianą, więc nie wiemy dlaczego Safari odzyskało wsparcie z ego strony. Nie wiadomo też kiedy powróciło, gdyż nie było w tej sprawie żadnego oficjalnego komunikatu.

Spotify

Źródło

You may also like...