PlayStation 5 zwiększy interakcję z cyfrowym światem. Pomoże w tym nowy kontroler

Sony pokazało nowy kontroler do PlayStation 5, który zwiększy interakcję z cyfrowym światem w rzeczywistości wirtualnej. Na premierę poczekamy jednak do przyszłego roku.

PlayStation 5 już teraz jest całkiem niezłą konsolą, jednak Sony chce uczynić z niej jeszcze bardziej atrakcyjną zabawkę. Kilka tygodni temu firma zapowiedziała, że pracuje nad nową generacją systemu rzeczywistości wirtualnej, który wyniesie rozrywkę na zupełnie nowy poziom. Wprawdzie trafi on na rynek dopiero w przyszłym roku, to japoński koncern zaprezentował już nowy kontroler umożliwiający interakcję w cyfrowym świecie.

Dla konsol Sony VR nie jest obce, gdyż już PlayStation 4 oferowało odpowiedni osprzęt wraz z kontrolerem PlayStation VR Move. Nowe akcesorium będzie jednak miało zdecydowanie większe możliwości w porównaniu do standardowej “różdżki”. Zapewni bowiem znacznie głębsze poczucie obecności i silniejsze odczucie zanurzenia w cyfrowym świecie.

PlayStation 5

Jak możecie zauważyć na udostępnionych przez producenta fotografiach, kontrolery mają kuliste kształty, zapewniając bardziej naturalny uchwyt. Producent twierdzi, że gwarantują również idealną równowagę pomiędzy komfortem a swobodą ruchu. Urządzenie będzie miało technologię haptyczną, jak również funkcję wykrywania dotyku palców w określonych obszarach.

Pierścień umieszczony poniżej kontrolera będzie miał funkcję śledzenia pozycji dłoni w trójwymiarowej przestrzeni. Poza tym każdy kontroler posiada analogową gałkę, triggery, jak również przycisk menu umożliwiający wejście do opcji.

PlayStation 5

Sony twierdzi, że prototypy nowego kontrolera wkrótce trafią do deweloperów specjalizujących się w aplikacjach VR. Niestety na rynkową premierę nowego gadżetu będziemy musieli poczekać znacznie dłużej, gdyż koncern planuje udostępnić go dopiero w przyszłym roku.

Źródło

You may also like...