OnePlus Watch nie będzie miał Wear OS. Producent stworzy własny system

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących smartwatcha OnePlus Watch i nie są to dobre informacje. Najnowsze przecieki sugerują bowiem brak popularnego systemu Wear OS.

Wiele smartwartchy dostępnych na rynku korzysta z platformy Wear OS, co zapewnia im pełną integrację z ekosystemem Google. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z wielu popularnych aplikacji, takich jak Google Fit, Google Maps, Google Pay, nie wspominając o Asystencie Google. Platforma zapewnia korzyści sprzętowi, tym samym podnosząc jego atrakcyjność w oczach klientów, dlatego stosuje ją wielu producentów.

Nie znajdziemy jej jednak w OnePlus Watch, czyli pierwszym smartwatchu chińskiego producenta smartfonów. Dyrektor przedsiębiorstwa potwierdził na oficjalnym forum, że zdecydowano się opracować własny system, głównie po to, by efektywniej oszczędzał baterię.

Nie jest to w sumie taki zły pomysł, gdyż trudno ukryć, że Wear OS jest dość prądożernym ekosystemem i smartwatche z tą platformą na jednym ładowaniu działają średnio 3 dni. Producent stworzy więc własny system Real-Time Operating System, który nie tylko zapewni płynne działanie sprzętu, ale też dłuższą jego pracę.

Wciąż nie wiemy jednak jakie dokładnie funkcje zaoferuje najnowszy zegarek. Nieoficjalnie mówi się o sensorze SpO2. A także o technologii szybkiego ładowania Warp Charge, dzięki której po 20 minutach ładowania uzyskamy energię na tydzień działania. Brzmi to zachęcająco, ale warto poczekać na zweryfikowanie tych deklaracji.

Oprócz tego zegarek będzie też prezentował powiadomienia, umożliwi sterowanie muzyką, a także odbieranie przychodzących połączeń. Użytkownicy OnePlus TV będą natomiast mogli używać go do sterowania swymi telewizorami.

Brak Wear OS na pewno pozbawi jednak zegarek dostępu do bogatego ekosystemu aplikacji. Na pewno pojawią się zalety i wady takiego rozwiązania i wkrótce przekonamy się czego będzie więcej.

OnePlus Watch

Źródło

You may also like...