PlayStation Portal z oficjalną datą premiery

Już w połowie listopada fani marki Sony będą mogli zakupić najnowszy gadżet japońskiego koncernu, jakim jest PlayStation Portal. Te niewielkie urządzenie pozwoli streamować gry z PS5.

W oczekiwaniu na premierę PlayStation 6, Sony stara się podnieść atrakcyjność konsoli PlayStation 5, projektując do niej kolejne akcesoria. Jednym z najnowszych jest gadżet o nazwie PlayStation Portal, o którym informowałem kilka dni temu. Sony potwierdziło właśnie na dawnym Twitterze, że rynkowa premiera wspomnianego produktu odbędzie się już 15 listopada.

PS Portal jest urządzeniem, które znacznie podniesie komfort grania, umożliwiając zabawę ulubionymi tytułami w dowolnym pomieszczeniu domu. Wbrew pozorom nie jest jednak konsolą przenośną, choć na pierwszy rzut oka może tak wyglądać.

Sprzęt wyposażony w 8-calowy wyświetlacz z panelem LCD o rozdzielczości Full HD i wyświetlającym obraz w 60 fps, pozwala jedynie streamować gry z PS5. Oznacza to, że za pomocą WiFi umożliwia zabawę tylko tytułami, które mamy na dużej konsoli. Zapewnia natomiast taki sam komfort i precyzję sterowania jak na stacjonarnym sprzęcie, dzięki specjalnym kontrolerom z funkcjami DualSense. Mają one nie tylko technologię haptyczną, ale również adaptacyjne triggery.

Na europejskich rynkach PlayStation Portal dostępne będzie w cenie 219,99 euro, co daje 985 zł. To jednak trochę drogo jak na urządzenie, które nie umożliwia samodzielnej zabawy i wymaga posiadania PlayStation 5.

Teoretycznie jego zadaniem jest wyeliminowanie kłótni o dostęp do telewizora, z którego korzysta cała rodzina, a do którego podłączona jest nasza konsola. Jednak za zbliżoną kwotę można już kupić przyzwoity 32” telewizor Full HD, który da nam zdecydowanie większy komfort zabawy. Gdybyście chcieli sprawdzić ceny telewizorów w polskich sklepach, możecie to zrobić na tej stronie. #reklama

Pewnym atutem sprzętu jest swoboda, bo można grać w dowolnym pomieszczeniu domu. Niestety gadżet nie obsługuje gier PS VR, a także przesyłanych z chmury w ramach abonamentu PS Premium. Jego użyteczność jest więc mocno ograniczona.

PlayStation Portal
Źródło: Sony

You may also like...