Szklane plecki iPhone 8 kosztowne w naprawie

Kupując model iPhone 8 trzeba się liczyć z tym, że sprzęt będzie drogi w naprawie. Dotyczy to szczególnie szklanych plecków, które kosztują wyjątkowo dużo.

Od pewnego czasu wiadomo już, że w nowych telefonach Apple zdecydowało się odejść od aluminiowej obudowy, zastępując ją szkłem. Była to konieczna zmiana, związana z wyposażeniem sprzętu w bezprzewodowe ładowanie baterii. Użytkownicy nie będą jednak z niej zadowoleni, gdy przyjdzie im zapłacić za wymianę tylnego panelu uszkodzonego w wyniku upadku telefonu na ziemię.

Uszkodzenia ekranu w modelu iPhone 8 pokrywa bowiem rozszerzona gwarancja AppleCar+, w ramach której jego wymiana kosztuje użytkownika tylko 29 dolarów. Nie dotyczy to jednak szklanych plecków. Uszkodzony tylny panel nie kwalifikuje się jako wymiana ekranu, więc posiadacze rozszerzonej gwarancji muszą za to dodatkowo zapłacić. I to niemało, bo aż 99 dolarów netto.

To jeszcze nie koniec, ponieważ po dwóch przypadkowych uszkodzeniach tylnego panelu cena jego wymiany wzrasta do 349 dolarów w modelu iPhone 8 oraz 399 dolarów za model 8 Plus.

Użytkownicy tego telefonu będą chyba musieli go nosić zawiniętego w folię bąbelkową.

iPhone 8

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...