Po używany telefon do Vodafone

Tak się przyjęło, że u operatorów komórkowych, kupujemy nowe telefony. Jednak Vodafone postanowiło odejść od znanych schematów i spróbować czegoś nowego.

Brytyjski oddział sieci ogłosił nowy program o nazwie “Prawie Nowe”, w tamach którego zamierza zaproponować konsumentom telefony komórkowe z drugiej ręki. Oczywiście wszystkie będą w idealnym stanie, w atrakcyjnej cenie, a dodatkową zachętą do zakupu będzie pełna 12-miesięczna gwarancja. Przypominam, że mowa tu o telefonach używanych.

Co ciekawe, owe telefony będą oferowane w normalnym planie taryfowym, tak jak zupełnie nowe. W ofercie pojawi się m.in. iPhone, ale także Galaxy S3 oraz HTC One S.

Niestety rzeczywistość nieco odbiega od wizji kreowanej przez operatora, a różnice w cenie wcale nie są takie duże. Dla porównania wzięcie nowego Galaxy S3 z abonamentem, kosztuje 37 funtów miesięcznie. Za używanego będziemy płacić 34 funty, a więc różnica jest bardzo skromna. Owszem, rocznie można w ten sposób zaoszczędzić około 180 złotych, ale to zbyt mało, by miało to jakieś znaczenie.

Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie takiego smartfona na aukcji, wówczas oszczędność byłaby jeszcze większa.

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...