YouTube wkrótce przestanie działać na starszym Apple TV

Od przyszłego miesiąca posiadacze trzeciej generacji Apple TV nie będą mogli korzystać z YouTube. Popularny serwis przestanie bowiem wspierać urządzenie amerykańskiej firmy.

Jeśli korzystacie z trzeciej generacji Apple TV, to powinniście wiedzieć, że już za kilka tygodni Wasze urządzenie utraci dostęp do serwisu YouTube. Nie będziecie więc mogli za jego pośrednictwem oglądać publikowanych tam treści. Od marca sprzęt przestanie bowiem wspierać popularny portal i będzie on dostępny jedynie dla nowszych generacji.

Producent poinformował już o tym fakcie użytkowników sprzętu, którzy po jego uruchomieniu widzą na ekranie stosowny komunikat. Niestety nie wyjaśnia dlaczego trzecia generacja urządzenia przestanie wspierać YouTube, gdyż w zasadzie nie ma ku temu powodu.

Na szczęście nie trzeba od razu wymieniać sprzętu, by nadal mieć dostęp do portalu. Zawsze można to ominąć i skorzystać z AirPlay, aby streamować treści z naszego urządzenia przenośnego do Apple TV.

Oczywiście można też wymienić odtwarzacz na nowszy model i jest to nawet pożądane, szczególnie jeśli posiada się telewizor obsługujący rozdzielczość 4K. Co więcej, pilot dołączany do nowszych modeli lepiej nadaje się do podczas zabawy grami.

Apple TV

Źródło

You may also like...